Facebook
Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated w include_once() (linia 14 z /test/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine).
Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /test/includes/common.inc).
Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /test/includes/menu.inc).

Przestrzeń publiczna w Wołczkowie 1. nagroda

Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej w Wołoczkowie Gmina Dobra.
Punktem wyjścia dla niniejszej koncepcji stało się znalezienie sposobu na uporządkowanie przestrzeni, także przez doprecyzowanie funkcji jaką ma ona pełnić dla Wołczkowa. Jako założenie do projektu przyjęto, że plac ma koncentrować wokół siebie mieszkańców i ich aktywność tak, by byli nie tylko gośćmi w przestrzeni wsi, ale stanowili aktywną część otoczenia także na co dzień. Założono, że potrzebne jest miejsce gdzie powinno dochodzić do różnych interakcji społecznych rozpoczynając od oczekiwania na autobus, przez spacer, miejsce spotkań, aż po sprzedaż w formie targu czy wyprzedaży garażowej. Plac powinien zapewnić elastyczny, szeroki wachlarz zastosowań (węzeł przesiadkowy, sprzedaż sezonowa, imprezy rozrywkowe, rekreacja, spacery, miejsce do spotkania, posiedzenia).

Inwestor: Gmina Dobra

Zespół projektowy:
arch. arch.: Kamilla Podkalicka, Robert Dawidowski, Łucja Wyrąbkiewicz - Dudko, Tomasz Ryba
arch. krajobrazu: Natalia Maćków

2015

Zobacz nasze wszystkie projekty/realizacje

Pobierz katalog