Facebook

Kompleks obiektów sportowych wraz z rozbudową szkoły w Świnoujściu3. nagroda

Kompleks obiektów sportowych wraz z rozbudową szkoły w Świnoujściu 3. nagroda

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej budowy kompleksu obiektów sportowych przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu oraz rozbudowy budynku szkoły.
Przestrzennie miejsce pod budowę hali sportowej i basenu znajduje się pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły, a 11 piętrowym budynkiem mieszkalnym. Umiejscowienie projektowanych obiektów sprawiło, że nowa zabudowa została ukierunkowana na działania uspójniające, podkreślając ciągłość zabudowy. Jednocześnie funkcja i znaczenie nowych obiektów nie wygeneruje takiego oddziaływania, które mogłaby i powinno znacząco wyróżniać się w omawianej części miasta, czy wrecz pretendować do ikony miejsca. Proponowana architektura jest uzupełnieniem istniejącej tkanki z akcentem współczesnym. W związku z powyższym proponuje się swego rodzaju „dokończenie” zespołu budynków. Działając w duchu modernizmu, podejmując decyzję o sposobie kształtowania nowej części szkoły, ważnym dla zespołu projektowego było zapewnienie optymalnych i zgodnych z obowiązującymi przepisami warunków nasłonecznienia i przesłaniania dla budynków już istniejących.

Inwestor: Miasto Świnoujście

Zespół projektowy:
arch. arch.: Robert Dawidowski, Dagmara Adamy - Kołodziejska, Kamilla Podkalicka, Tomasz Ryba, Agata Kasprzak, Ewa Patos
instalacje sanitarne: Adam Krupiński

2015

Zobacz nasze wszystkie projekty/realizacje

Pobierz katalog