Facebook
Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated w include_once() (linia 14 z /test/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine).
Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /test/includes/common.inc).
Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /test/includes/menu.inc).

Przebudowa stadionu Miejskiego w Olsztynie 3. nagroda

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie.
Koncepcja Stadionu Miejskiego. Kształtowanie formy stadionu i jego otoczenia wyniknęło z poszukiwania idei, która  nawiązywałaby do charakterystycznego dla Ziemi Warmińskiej krajobrazu. Zespół projektowy będąc świadomym, że tak duży obiekt silnie oddziaływuje w każdej przestrzeni - niezależnie od tego czy stanowi on w niej ‚znak’ czy też tylko ma się harmonijnie w nią wpisywać - uznał, że w pewien sposób najbliższym w oddziaływaniu na krajobraz Warmii był lodowiec. Ta analogia znalazła wsparcie w jeszcze dwóch elementach; w kolorze skrystalizowanej wody wypływającej spod bryły lodowca oraz w jej dynamice przywołanej obrazem strumienia ludzkiego rozlewającego się po zakończonym meczu. Całość znalazła odzwierciedlenie w formie elewacji, kolorze jej podświetlenia (zbieżnym z barwami klubowymi olsztyńskiej drużyny) oraz sposobie kształtowania placu miejskiego. Założeniem zespołu projektowego jest rozwianie tych wstępnych idei poprzez wypełnienie stadionu i jego otoczenia rozwiązaniami technicznymi o ponadstandartowych walorach proekologicznych i energooszczędnych.

Inwestor: Gmina Olsztyn

Zespół projektowy:
arch. arch.: Dagmara Adamy - Kołodziejska, Robert Dawidowski, Kamilla Podkalicka, Ewa Patos, Agata Kasprzak, Tomasz Ryba
konstrukcja: Krzysztof Walczak, Artur Urbański
arch. krajobrazu: Natalia Maćków

2015

Zobacz nasze wszystkie projekty/realizacje

Pobierz katalog