Facebook
Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated w include_once() (linia 14 z /test/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine).
Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /test/includes/common.inc).
Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /test/includes/menu.inc).

Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu

Konkurs na „Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hali sportowo-widowiskowej w Radomiu, wraz z zagospodarowaniem terenu”.
Podstawowym założeniem projektu było stworzenie obiektu wielofunkcyjnego o czytelnym podziale funkcjonalnym przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Celem naszym było stworzenie nie tylko hali widowiskowo-sportowego, ale również ośrodka kreującego atrakcyjną przestrzeń publiczną o licznych atrakcjach, mogącą przyciągnąć zarówno mieszkańców jak i gości w trakcie największych imprez, ale również, dzięki funkcjom uzupełniającym, poza nimi. Dodatkowe funkcje istotne są również w aspekcie ekonomicznym, gdyż ich komercyjny charakter umożliwia dodatkowe dofinansowanie utrzymania hali. Dzięki podziałowi przestrzennemu hali na strefy widza, administracyjno –konferencyjno –Vip-owską oraz sportowców i klientów zaplecza sportowo-rekreacyjnego, obiekt może działać równolegle z wykorzystaniem poszczególnych niezależnych przestrzeni o różnym przeznaczeniu, ale jednocześnie istnieje możliwość przenikania się funkcji w zależności od scenariusza bieżącego wykorzystania hali. Podobnie podzielony został teren wokół hali na przestrzenie obsługujące poszczególne funkcje hali.

Inwestor: MOSiR Radom

Zespół projektowy:
arch. arch.: Robert Dawidowski, Agnieszka Cieślak

2012

 

Zobacz nasze wszystkie projekty/realizacje

Pobierz katalog